Modlitwa za parafię

Dobry Boże, prosimy Cię, abyś wejrzał na parafię Najświętszego Serca Jezusowego umacniając naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Obdarzaj kapłanów sercem gorliwym, pełnym poświęcenia, które jest gotowe poświęcać się dla owiec.

Boże, wzmacniaj w parafianach zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za Kościół. Aby dbając o swoją relację z Tobą jednocześnie wzmacniali wspólnotę parafialną swoją wiarą i oddaniem. Spraw, aby nasza parafia wciąż na nowo stawała się miejscem, gdzie doświadczamy Bożej miłości, mądrości i prowadzenia przez kapłanów oraz życia sakramentami, które umacniają nas w kroczeniu ku Tobie i pozwalają wciąż zanurzać się w Twojej świętej obecności i Miłosierdziu bez granic. Amen

Powierzenie parafii Sercu Jezusa

Serce Jezusa, to z Ciebie wytrysnęły strumienie Bożego Miłosierdzia, aby nieustannie obmywać nas z grzechu i słabości. To w Tobie pokładamy nadzieję, że każdy nasz dzień, wydarzenie relacja, osoba Tobie powierzona będzie ogarnięta miłością, której nie potrafimy zrozumieć i objąć sercem.

Pragniemy Serce Jezusa zawierzać Ci naszą codzienność, zmagania, walki duchowe, abyś nas strzegło. Oddajemy Ci nasze rodziny, abyśmy z Ciebie czerpiąc nie poddawali się zniechęceniu, ale darzyli siebie przebaczeniem, wyrozumiałością, cierpliwością, dobrem i miłością, które czerpie wprost z otwartej rany Twojej miłości do nas.

Serce Jezusa przychodzimy też z uwielbieniem, bo wiemy, że tylko w Bożym Miłosierdziu jest nasze uzdrowienie, pocieszenie i zwycięstwo. Ze czcią i radością składamy w Tobie serca wszystkich Parafian wielbiąc Cię w ich życiu. Amen

Najnowsza galeria

13.05.2013 nasza parafia przeżywała uroczystość przyjęcia darów Ducha Świętego przez gimnazjalną młodzież.

Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił młodym abp Tadeusz Gocłowski.

kairos

Wnętrze kościoła

Historia naszej parafii jest niezwykle bogata i sięga już XIX w. W 1894 roku społeczność katolicka Wrzeszcza wystosowała petycję do władz diecezji Chełmińskiej z prośbą o utworzenie osobnej placówki duszpasterskiej oraz w dalszym planie budowę własnej świątyni. Od 1896 zaczęto gromadzić środki na budowę świątyni.

wnetrze kosciola

Bryła kościoła

Żywy kult Matki Bożej związany u swych początków z gorącą wiarą ludności napływowej z Wileńszczyzny zaowocował najpierw pragnieniem, a następnie realizacją projektu umieszczenia w kościele wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej. Do dzisiaj wielu Parafian trwa z wielką wiarą i gorliwością na modlitwie przed tym wyjątkowym wizerunkiem Maryi.

Widok z wieży kościoła

Biblioteka może się poszczyćić bogatym księgozbiorem, który ma charakter uniwersalny i liczy ponad 20 000 pozycji z dziedziny teologii, religii, religioznawstwa, filozofii, literatury pięknej (powieść obyczajowa, poezja, literatura dziecięca i młodzieżowa). Zapraszamy do korzystania z bogactwa propozycji książkowych.

Wyjątkowe zdjęcie:

We wnętrzu naszej kolegiackiej wieży można podziwiać niesamowity mechanizm zegarowy sprzed 100 lat wiecej
ribbon

Zdjęcie!

Polecamy obejrzeć wyjątkowe zdjęcie z wnętrza wieży, które prezentuje ponad 100 letni mechanizm zegara. wiecej