Ogłoszenia parafialne 7 czerwca 2020


  1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.30.

  2. Do przyszłego czwartku zapraszamy na codzienne procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.30.

  3. W niedzielę 21 czerwca odbędą się ostatnie przed wakacjami Msze św. w kaplicy o godz. 11.00 dla dzieci, a o godz. 12.00 dla przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy.

  4. W piątek 19 czerwca będzie w naszej parafii przeżywać uroczystości odpustowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Niestety nie będzie tradycyjnej procesji z kościoła jezuitów. O godz. 18.00 rozpocznie się w naszej kolegiacie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 będzie nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 19.00 rozpocznie się Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 19.45. W sobotę zapraszamy również śiadków. Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godz. 19.00.

  6. Zapraszamy do włączenia się do grupy dorosłych ministrantów pełniących służbę przy ołtarzu w niedziele i w tygodniu. Zaproszenie kierujemy do studentów, osób pracujących a także do osób na emeryturze. Spotkanie odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.45 na 1. p. Domu Katechetycznego. Osoby zainteresowane mogą też zgłosić się lub zadać pytanie poprzez e-mail parafialny, do czego zachęcamy.

  7. Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl i na stronie na facebooku „Parafia NSJ Wrzeszcz”, a także w biuletynie Wokół Serca. Ogłoszenia są także w gablotach. W zakrystii można nabyć także najnowszy numer dwumiesięcznika L’osservatore Romano.

Drodzy Bracia Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego!
Umiłowani Wierni Archidiecezji Gdańskiej!

Przeżywane przez naszą Ojczyznę i niemal całą wspólnotę ludzką trudne dni epidemii stawiają przed nami niespotykane dotąd wyzwania. Miniona niedziela oraz upływające dni zjednoczyły nas – także w Archidiecezji Gdańskiej – w duchu wzajemnej odpowiedzialności i troski o ludzkie zdrowie, życie i ducha nadziei.

Serdecznie dziękuję kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wiernym świeckim – zwłaszcza Służbie Zdrowia – całej Wspólnocie archidiecezjalnej za podjęcie wielorakich wysiłków, a także za uszanowanie rozporządzeń władz świeckich i kościelnych.

W związku z trwającym stanem epidemii raz jeszcze pragnę przypomnieć o konieczności ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach religijnych według wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Wciąż apeluję – szczególnie do osób starszych - POZOSTAŃMY W DOMU! W duchu miłości bliźniego i w zgodnej opinii ekspertów to najskuteczniejszy sposób na zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii. Udzielona przeze mnie dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej zostaje przedłużona. Dotyczy ona wszystkich wiernych Archidiecezji Gdańskiej i osób czasowo przebywających na jej terenie. Korzystających z niej proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła i udział w nabożeństwach transmitowanych w środkach społecznego przekazu. Szczególnie zachęcam do duchowego udziału w Mszy Świętej transmitowanej z własnej parafii. W tej trudnej sytuacji trwajmy w modlitwie prywatnej i rodzinnej w naszych domach w duchu słów Jezusa Chrystusa: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Nadzwyczajna sytuacja sprzyja też temu, aby nasze rodziny stawały się coraz bardziej Kościołami domowymi.

Przed nami kolejne dni zmagań z trudnościami, jakie wynikają z zaistniałego stanu epidemii, dlatego wdzięczny za dotychczasową gorliwą posługę, dalej proszę duszpasterzy, aby trwając przy swoich wspólnotach, w dalszym ciągu umożliwiali wiernym adorację Najświętszego Sakramentu i korzystanie z sakramentu pokuty.

Trwając na modlitwie prośmy wspólnie o potrzebne siły dla wszystkich Archidiecezjan, o uzdrowienie tak wielu chorych i o łaskę nieba dla zmarłych. Życzliwością i modlitwami obejmijmy także pracowników służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy a także władze cywilne i wszystkie służby, które w tych dniach swoją ofiarną pracą zapewniają bezpieczeństwo naszemu społeczeństwu. Polecajmy też Bożej opiece pracowników i wolontariuszy pomagających osobom, które nie mogą wyjść z domu oraz tych, którzy dbają o potrzeby biednych.
Wszystkim z serca błogosławię.

+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański


Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon