Ogłoszenia parafialne 10 października 2020

  • Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę 10 października zmarł nagle śp. Tadeusz Szymanik, wieloletni organista naszej parafii. Będziemy informować kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe. Prosimy wszystkich o modlitwę.

  • Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski. Dziękując Panu Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II zachęcamy do wsparcia funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z mniejszych miejscowości prowadzonego przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przy wyjściu z kościoła można na ten cel złożyć ofiarę do puszki.

  • (tylko o 8.30 i 10.00) Stypendyści z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przed kościołem prowadzą kiermasz ciast z okazji Dnia Papieskiego. Dochód będzie w całości przeznaczony na fundusz stypendialny. Zachęcamy do korzystania.

  • Przez cały październik zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 18.30 w kościele. Dzieci zapraszamy na różaniec do kaplicy w poniedziałki i środy o godz. 17.00.
  • Decyzją Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, w związku z ograniczeniami wynikającymi z epidemii, zawieszamy wszystkie spotkania grup i wspólnot odbywające się w domu katechetycznym.

  • Prowadzimy transmisje niedzielnych Mszy św. o godz. 10.00. na naszej stronie na facebooku. Zachęcamy szczególnie osoby chore i starsze do korzystania z transmisji.

  • Rozpoczynamy przyjmowanie wypominków za zmarłych. Corocznie 1 listopada podejmujemy modlitwę za zmarłych w kościele jako znak naszej wiary i miłości wobec naszych bliskich, którzy już odeszli. Zachęcamy do wypisywania kartek znajdujących się na ławkach. Wypominki można składać w zakrystii i w biurze parafialnym. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę ogrzewania kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Wypominki można także do parafii przysyłać przez pocztę elektroniczną na adres nsj@diecezjagdansk.pl. Ofiarę można przekazać na konto parafii w tytule wpisując adres poczty elektronicznej z którego będą wysłane wypominki.

  • Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w gablotach. Przy bocznym i tylnym wyjściu z kościoła można za dowolną ofiarę nabyć nasz biuletyn Wokół Serca. W zakrystii można nabyć także Gościa Niedzielnego i L’osservatore Romano.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego
W tym tygodniu Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza wszystkich studentów i młodzież pracującą:
- w niedzielę (11 października):

  • 19.00 -  w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
  • 19.30 - msza św. akademicka;

- w poniedziałek (12 października) godz. 18.00-19.00 – dyżur duszpasterski w kaplicy – możliwość spowiedzi lub rozmowy;
- we wtorek (13 października) godz. 18.00 - w ramach Caritas akademickiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;
- w środę (14 października) godz. 19.00 - msza święta w kaplicy, a po niej spotkanie „Integracja z …JPII”.
Więcej informacji na stronie www.naczarnej.pl

Śp. Tadeusz Szymanik - nasz organista

Śp. Tadeusz Szymanik urodził się 2 maja 1936 roku w Ochudnie na Mazowszu. Po ukończeniu szkoły dla organistów w wieku 18 lat rozpoczął pracę jako organista. Tą posługę kontynuował nieprzerwanie przez 66 lat. Pierwszym miejscem pracy była parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku k. Pasłęka. Po roku pan Szymanik rozpoczął prace jako organista w parafii św. Józefa w Morągu, skąd po sześciu latach przeprowadził się do Gdańska. Tu zaczął pracę w kościele ojców Franciszkanów w Nowym Porcie. W latach 1967 -  1981 był organistą w parafii św. Franciszka w Gdańsku Emaus. Następnie przez rok grał na organach w parafii św. Rodziny na Stogach i od 1982 roku aż do śmierci posługiwał w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu.

12 września 1970 zawarł związek małżeński z Teresą, z którą miesiąc przed śmiercią przeżywał jubileusz Złotych Godów. Śp Tadeusz pozostawił także syna Mariusz i wnuka Kamila.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za wieloletnią pracę Pana Tadeusza w naszej parafii. Będziemy polecać go Miłosierdziu Bożemu i o to również prosimy naszych Parafian.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...


Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon