Ogłoszenia parafialne 5.12.2021

  1. Ogłoszenia parafialne
   5 grudnia 2021

   1. Przez cały adwent zachęcamy do uczestnictwa w Roratach – porannych Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w dni powszednie Adwentu odprawiamy w kościele o godz. 6.30. Zapraszamy do przyjścia z lampionami. Dzieci szczególnie zapraszamy w każdy wtorek i piątek kiedy to studenci z naszego Duszpasterstwa Na Czarnej przygotują ciepłe kakao po roratach. W czasie adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7 w dni powszednie.

   2. Nabożeństwo Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 18.15 w kościele.

   3. W najbliższą środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do uczestnictwa Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. odmówimy akt zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi.

   4. W związku z kwarantanną wielu dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. poświęcenie medalików odbędzie się terminie późniejszym.

   5. W najbliższy czwartek Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencjach zbiorowych za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.

   6. Zachęcamy do nabywania opłatków wigilijnych w zakrystii i, w tygodniu, w biurze parafialnym. Wzorem ubiegłego roku nie roznosimy opłatków po domach.

   7. W zakrystii także można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Corocznie dochód z tej akcji jest przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. Świece są dostępne w cenie 6 i 16 zł.

   8. Nasza parafia organizuje pomoc żywnościową dla osób potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy w dwie najbliższe niedziele do przynoszenia darów żywnościowych, które wolontariusze zaniosą przed świętami do tych osób. W zakrystii można odebrać torbę przygotowaną w tym celu przez Caritas. Jeżeli ktoś zna osoby, który należałoby udzielić pomocy przed świętami to prosimy podejść po Mszy św. do zakrystii.

   9. Przez cały adwent zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 18.00 do 19.00. Adoracja zakończy się przed Mszą św. odśpiewaniem litanii do Serca Jezusa i nowenną. Będzie także możliwość spowiedzi.

   10. Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz stronie na facebooku „Parafia NSJ Wrzeszcz”, a także w gablotach i naszym biuletynie Wokół Serca, który można nabyć za dowolną ofiarę przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła. W zakrystii można nabyć także Gościa Niedzielnego i L’osservatore Romano oraz czasopismo Galilea.

    

   

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej"

  1. Zapraszamy na Mszę św. Akademicką do kaplicy w domu parafialnym dzisiaj na godz. 19.30.  Od godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

  2. W czwartek 09 grudnia na godz.19.00 zapraszamy na spotkanie z gościem: Jak odnaleźć się w labiryncie rozwoju osobistego. Spotkanie poprowadzi familiolog Grzegorz Kamola.

  3. W sobotę 11 grudnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę Pomorskim Szlakiem św. Jakuba z Żukowa do Kartuz. Zbiórka o godz. 8.00 w salce akademickiej.

  4. Informacje na temat Duszpasterstwa Akademickiego: http://www.naczarnej.pl/


  Informacje na temat Duszpasterstwa Akademickiego: http://www.naczarnej.pl

Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon