Ogłoszenia parafialne 10 kwietnia 2021

  • Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na dzieła Miłosierdzia prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

  • Zapraszamy dziś na Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele o godz. 14.00, a zakończy o 15.00.  Do 14.30 będzie adoracja w ciszy, a następnie nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

  • Nabożeństwo Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.00 w kościele.

  • Według nowych obostrzeń w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do tych ograniczeń. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowanie odstępu przynajmniej 1,5 metra. Przypominamy, że z naszego kościoła prowadzimy transmisje niedzielnych Mszy św. o godz. 10.00. i 11.00 (dla dzieci) na naszej stronie na facebooku pod adresem Parafia NSJ Wrzeszcz. Przypominamy też, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

  • W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo Drogi Światła. To odpowiednik „drogi krzyżowej” ale nawiązująca do radości spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Początek godz. 19.45. Prosimy zabrać świece.

  • Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl oraz w gablotach. Przy bocznym i tylnym wyjściu z kościoła można za dowolną ofiarę nabyć nasz biuletyn Wokół Serca. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego
W tym tygodniu Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów i młodzież pracującą:
- w niedzielę (11 kwietnia):

  • godz. 19.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w kaplicy;
  • godz. 20.00 - msza św. akademicka w kościele;

- w poniedziałek (12 kwietnia) godz. 18.00-18.45 – dyżur duszpasterski w kościele – możliwość spowiedzi lub rozmowy;
- we wtorek (13 kwietnia) godz. 18.00 – Caritas akademicka;
- w środę (14 kwietnia) godz. 19.00 – msza święta w kościele;
- w czwartek (15 kwietnia) godz. 20.00 – Koronka online.
Szczegółowy na stronie www.naczarnej.pl i Facebooku.

Chrystus Zmartwychwstał!

Przynosi nam dzisiaj swój blask, aby opromieniać nasze drogi. Przyjmijmy Jego jasność, abyśmy mogli ją zanieść innym i tym samym głosić chwalebne zwycięstwo naszego Pana!

Życzymy wszystkim, aby świętowanie nadejścia naszego zbawienia przypominało o tym, że chrześcijanin to człowiek nadziei i radości, które są nam przecież bardzo potrzebne w tym przeciągającym się, trudnym czasie. Dzielmy się więc ze sobą nawzajem tą nadzieją, którą już dzisiaj żyjemy, ale dzielmy się nią również ze wszystkimi, którzy jej potrzebują!

Ks. Marek Dynia – proboszcz parafii
wraz z wszystkimi Księżmi


Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon