Ogłoszenia parafialne 25 lipca 2021

   1. Dziś przypada dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w czasie każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy: samochody, motocykle, motorowery i  rowery. Zachęcamy aby po zakończeniu Eucharystii przejechać za kościół patrząc od strony torów kolejowych.

   2. Odpowiadając na ostatnie wydarzenia związane z nawałnicami i powodziami w całej Polsce przeżywamy dziś Dzień solidarności z ofiarami powodzi i nawałnic w Europie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane poszkodowanym. Serdeczne Bóg Zapłać.

   3. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego czasu urlopu. Zapraszamy do kościoła na niedzielne Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00, a w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00. Przez całe wakacje nie odprawiamy Mszy św. w kaplicy.

   4. Biuro parafialne w czasie wakacji jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 19.00 oraz we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 11.00.

   5. Nasza parafia wraz z Gdańską Caritas bierze udział w akcji Tornister Pełen Uśmiechów. W tym roku chcemy przekazać tornistry ze szkolnym wyposażeniem do polonijnych ośrodków za wschodnią granicą. Zachęcamy aby się włączyć w tą akcję poprzez zakup przyborów szkolnych. Chętne osoby prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii gdzie przekażemy plecak. 

   6. Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl, na stronie na facebooku oraz w gablotach. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

   28 lipca z Bazyliki Mariackiej wyruszy 39 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy aby się zapisywać przez stronę internetową. Jest także możliwość aby zapisać się do grupy biało-złotej, która gromadzi w swoich szeregach osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce. Uczestnicy tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pielgrzymki w trakcie jej trwania. Każdy, kto zapisze się do Biało-Złotej, otrzymuje materiały formacyjne, które pomogą duchowo się jednoczyć z grupami na trasie. Informacje i zapisy na stronie internetowej: www.pielgrzymka.gda.pl

 


Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon