Ogłoszenia parafialne - 20 stycznia 2018

  • Przypominamy, że od 1 stycznia zamiast Mszy św. niedzielnych o godz. 8.00 i 9.00 jest tylko jedna Msza św. o godz. 8.30.

  • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na prace inwestycyjne przy parafii, a szczególnie na spłatę instalacji ogrzewania kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

  • Dziś po mszy św. o 11.30 studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Na Czarnej” zapraszają wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami na Jasełka Bożonarodzeniowe. Będą one miały miejsce w auli Domu Katechetycznego.

  • Spotkania przygotowujące młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania będą wznowione 23 stycznia.

  • Kończymy w tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Na klatkach i na drzwiach na dwa dni przed kolędą pojawią się kartki z informacją o planowanej kolędzie. Prosimy także o przekazanie informacji sąsiadom, szczególnie tym którzy rzadko wychodzą z domu. Plan wszystkich kolęd znajduje się w gablotach i na stronie internetowej, a na ten tydzień jest następujący:

niedziela 20.01. – ul. Brzozowa 3B – 15, Dmowskiego 2 – 10B,

poniedziałek 21.01. – ul. Dmowskiego 10C – 16B, ks. J. Zator Przytockiego, Słonimskiego 1,2,3,5,

wtorek 22.01. – ul. Słonimskiego 4,6,7,9, Stachury 1,3,5, Szymanowskiego 14,18,20, Hemara 2,3,21,

środa 23.01. – ul. Norwida 11,19,21, Białoszewskiego 18.

Jeżeli w jakimś domu nie było kolędy z powodu nieobecności lub naszego przeoczenia, prosimy zgłaszać się o zakrystii lub biura parafialnego. Dodatkowa kolęda odbędzie się w środę 23 stycznia.

  • Wszystkich parafian zapraszamy na katechezę wraz z uwielbieniem w czwartek 24.01 na godzinę 18.00 do kaplicy. Temat spotkania: Milczący Bóg – jak nie tracić wiary patrząc na zło i grzech?. Przygotowuje wspólnota charyzmatyczna Zjednoczeni w Duchu.

  • Towarzystwo Śpiewacze im. K. Szymanowskiego serdecznie zaprasza na koncert SNUJ SIĘ KOLĘDO, który odbędzie się w naszej kolegiacie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00, czyli ok. godz. 13.45. Wykonawcami będą soliści oraz nasz chór pod dyrekcją Józefy Siudaczyńskiej – Babicz i Piotra Jankowskiego. Serdecznie zapraszamy.

  • Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi.

  • Zapraszamy do korzystania z naszej kawiarni Z Sercem. Polecamy pyszne ciasto, różne rodzaje kawy i herbaty oraz gofry. Kawiarnia jest czynna w niedzielę od godz. 9.15 do 13.00.

  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć L’Osservatore Romano, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznik biblijny Galilea. Przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła można nabyć za dowolną ofiarę nasz biuletyn Wokół Serca.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego
Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania według programu tygodniowego. Oprócz stałych punktów:
- w środę (23 stycznia) godz. 19.00 - msza święta akademicka w kaplicy, a po niej spotkanie w salce;
- w czwartek (24 stycznia) godz. 19.45 – spotkanie formacyjne grupy kobiet.

Szczegółowe informacje na stronie www.naczarnej.pl

 

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45
ribbon