Ogłoszenia parafialne - 13 maja 2018

  • Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.30 w kościele.

  • Wzorem ubiegłego roku od maja do października każdego 13 dnia miesiąca będziemy przeżywać Dzień Fatimski. Z tej okazji dziś po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie procesja różańcowa, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  • Wspólnota „Droga” zaprasza osoby w wieku postudenckim na swoje spotkania. Są one propozycją pogłębienia wiary i odbywają się w 1. 2. i 3. wtorek miesiąca. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce we wtorek 8 maja. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 19 w kościele, a po niej na adorację do kaplicy i na spotkanie w salce w Domu Parafialnym.

  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym tygodniu podczas nabożeństwa majowego będziemy odmawiać nowennę przed zasłaniem Ducha Świętego.

  • Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi.

  • Dziś w kawiarni można bezpłatnie otrzymać nasiona roślin miododajnych do ogródka. Zapraszamy również na kawę, herbatkę i pyszne ciasto. Kawiarnia będzie czynna od 9.30 do 13.30.

  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie polecamy L’Osservatore Romano oraz dwumiesięcznik biblijny Galilea. Nasz biuletyn Wokół Serca jest wyłożony przy bocznym i głównym wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania według programu tygodniowego. Oprócz stałych punktów:
- w poniedziałek (14 maja) godz. 19.00 – „Ziarna Eucharystii” – cykl spotkań o mszy świętej (spotkanie 9 – „Modlitwa eucharystyczna”);
- w środę (16 maja):

  • 19.00 – msza św. akademicka „O rozeznanie powołania życiowego” w kaplicy;
  • 20.00 -  spotkanie w salce z p. Magdaleną i Aleksandrem Neymanami na temat „Czy małżeństwu potrzebna jest wspólnota?” (z cyklu „Powołanie do życia rodzinnego”);

- sobota (19 maja) – rekolekcje dla kobiet studiujących i pracujących: „BłogosławiOna - Wezwana do wolności” (początek o 9.30).

Zapraszamy też na coroczne czuwanie modlitewne Duszpasterstw Akademickich przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 19 maja o 21:00 w kościele św. Mikołaja w Gdańsku. Zakończy się ono uroczystą Eucharystią o północy w Bazylice Mariackiej. Wspólne wyjście na czuwanie o 20.15 sprzed plebanii NSJ.
Szczegółowe informacje na stronie  www.naczarnej.pl

 

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45
ribbon