Ogłoszenia parafialne 17.04.2022

1. Jako wspólnota kapłanów pragniemy złożyć Wam, Drodzy Wierni najserdeczniejsze życzenia wielkanocne! Jezus, który jest Miłością, został ukrzyżowany i zmartwychwstał! To w Jezusie miłość pokonała nienawiść, grzech, zło, kłamstwo i śmierć; zwyciężyło zaś miłosierdzie, dobro, prawda i życie. Ta Miłość nas zaskoczyła, gdyż okazała się silniejsza. Ta Miłość dała życie i sprawiła, że rozkwitła nadzieja. Pozwólcie i Wy, kochani Parafianie, dać się zaskoczyć miłości Boga, która zmotywuje was do bycia dobrymi na co dzień! Wesołych i spokojnych Świąt!

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej parafii. Przez głębokie zaangażowanie wielu osób, często niewidocznych, wszyscy mogliśmy przeżyć liturgię Triduum w modlitewnym skupieniu.

3. Dziś i jutro w poniedziałek wielkanocny Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego ale tylko w kościele, dziś będzie także Msza św. o godz. 20.00.

4. Jutrzejsza kolekta będzie tradycyjnie przeznaczona na KUL i uczelnie katolickie naszej archidiecezji.

5. Przez całą Oktawę Wielkanocy zapraszamy na codzienne Msze św. według normalnego porządku o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00.

6. W najbliższy czwartek o godz. 19.45 odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach Synodu o Synodalności. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem spotkania: Kościół o jakim marzę.

7. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Trwa nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Od wtorku do soboty będziemy odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

9. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia od 14.00 do 15.00.

10. Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie na facebooku „Parafia NSJ Wrzeszcz”. Ogłoszenia są także w gablotach i w biuletynie Wokół Serca.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej"

    1. W Poniedziałek Wielkanocny – studenci zapraszają na Śniadanie Wielkanocne do salki na piętrze na godz. 10.00, wszystkie osoby potrzebujące pomocy.


    2. W środę 20 kwietnia – Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30 z możliwością spowiedzi św. O godz. 19.00 – Msza św. akademicka.
    3. W piątek 22 kwietnia - Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15.00 do 19.00. Modlitwę rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

    4. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/pg/naczarnej/community/

Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon