Ogłoszenia parafialne 29 listopada 2020

  • Rozpoczynamy adwent. Od jutra zapraszamy na poranne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny czyli roraty, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku w kościele o godz. 6.30.

  • W naszej Archidiecezji obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich. Zachęcamy do korzystania z tego przywileju i uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. transmitowanych przez telewizję lub internet.

  • Z naszego kościoła prowadzimy transmisje niedzielnych Mszy św. o godz. 10.00. na naszej stronie na facebooku pod adresem Parafia NSJ Wrzeszcz. Zachęcamy szczególnie osoby chore i starsze do korzystania z transmisji, a bliskich zachęcamy do umożliwienia korzystania seniorom z przekazu internetowego. Transmitujemy także Mszę św. dla dzieci o godz. 11.00.

  • W tym roku nie będzie parafialnych i akademickich rekolekcji adwentowych. Okazją do duchowego wejścia w Adwent jest Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczynamy ją już dzisiaj w I niedzielę adwentu (29 listopada). Zachęcamy, aby przez dziewięć dni Maryja wychowywała nasze serca. Aby włączyć się w Nowennę wystarczy każdego dnia wysłuchać homilii arcybiskupa Grzegorza Rysia, które będziemy udostępniać na naszej stronie na facebooku (parafia NSJ Wrzeszcz) i pomodlić się jedną dziesiątką różańca.

  • W najbliższy – pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, początek o godz. 18.30.

  • W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. i do spowiedzi, z której można korzystać podczas każdej Mszy św., a dodatkowo od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będzie odprawiona o godz. 19.00 – połączona z procesją. Będzie też Msza św. o godz. 17.00.

  • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.

  • W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne. W tym roku, z powodu epidemii nie roznosimy opłatków, dlatego zachęcamy aby nabywać je w zakrystii lub w biurze parafialnym. Zachęcamy aby pomóc w nabyciu opłatka także bliskim i sąsiadom, którzy nie wychodzą z domu. Od przyszłej niedzieli opłatki będą także rozprowadzane w kruchcie kościoła. Wszystkie ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła za co serdecznie dziękujemy.

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie nasilenia pandemii wspierają naszą parafię materialnie. To dla nas wielka pomoc w czasie gdy mniej osób przychodzi na niedzielne Msze św. Podobnie jak wiosną można przekazywać ofiary na parafię przez wpłaty na konto. Na naszej stronie internetowej znajduje się numer konta oraz odnośnik do tzw. szybkich przelewów, np. przez Blik. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary.

  • W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Co roku Caritas w ten sposób zbiera środki na organizację dzieciom wakacyjnych wyjazdów i półkolonii, małe świece są w cenie 6 zł., duże 16 zł.

  • Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl oraz w gablotach. Przy bocznym i tylnym wyjściu z kościoła można za dowolną ofiarę nabyć nasz biuletyn Wokół Serca. W zakrystii można nabyć także Gościa Niedzielnego i L’osservatore Romano.

   

  Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego
  W tym tygodniu Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów i młodzież pracującą:
  - w niedzielę (29 listopada):

  • godz. 19.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w kaplicy;
  • godz. 20.00 - msza św. akademicka w kolegiacie NSJ;

  - w poniedziałek (30 listopada) godz. 18.00-19.00 – dyżur duszpasterski w kaplicy – możliwość spowiedzi lub rozmowy;
  - we wtorek (1 grudnia) godz. 18.00 – Caritas akademicka;
  - w środę (2 grudnia) godz. 19.00 – msza święta w kolegiacie NSJ.

  Szczegółowy program poszczególnych dni wraz z potrzebnymi linkami będzie się ukazywał na bieżąco na stronie www.naczarnej.pl i Facebooku.

 

 

 


Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon