Ogłoszenia parafialne 17.10.2021

  1. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kościoła codziennie o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową we wtorek i czwartek o godz. 17.30 do kaplicy.

  2. Dziś przed kościołem członkowie naszego Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego prowadzą zbiórkę na organizację koncertu z okazji 75-lecia istnienia i 56 lat pracy na stanowisku dyrygentki Pani Józefy Siudaczyńskiej – Babicz. Uroczystość ta  odbędzie się w naszej kolegiacie w przyszłą niedzielę 24 października i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00, której oprawę muzyczną zapewni chór jubilat i zaproszeni artyści. Po Mszy św. odbędzie się koncert z udziałem Chóru oraz zaproszonych artystów. Szczegóły znajdują się na plakatach i na stronie na facebooku.

  3. Przyjmujemy wypominki za zmarłych. Corocznie 1 listopada podejmujemy modlitwę za zmarłych w kościele jako znak naszej wiary i miłości wobec naszych bliskich, którzy już odeszli. Zachęcamy do wypisywania kartek znajdujących się na ławkach. Wypominki można składać w zakrystii i w biurze parafialnym. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę ogrzewania kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Wypominki można także do parafii przysyłać przez pocztę elektroniczną na adres nsj@diecezjagdansk.pl. Ofiarę można przekazać na konto parafii w tytule wpisując adres poczty elektronicznej z którego będą wysłane wypominki.

  4. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia udało się zebrać 1725 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

  5. Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz stronie na facebooku „Parafia NSJ Wrzeszcz”, a także w gablotach i naszym biuletynie Wokół Serca, który można nabyć za dowolną ofiarę przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła. W zakrystii można nabyć także Gościa Niedzielnego i L’osservatore Romano. Zachęcamy też do nabycia w zakrystii najnowszego numeru biblijnego czasopisma Galilea.

   

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej"

 1. W ogłoszonym przez papieża Franciszka roku św. Józefa ojcowie Oblaci zapraszają studentów na spotkanie z tym świętym do kościoła przy ul. Elżbietańskiej 9/10 w Gdańsku  w najbliższy wtorek 19 października na godz. 17.15.  Więcej informacji na plakatach. 

 2. W środę 20 października - Ekipa Taizé w Trójmieście zaprasza na modlitwę w Duchu Taizé. Modlitwa rozpocznie się o godz. 19.00 w kaplicy.  Chętnych zapraszamy na próbę śpiewu o godz. 18.15. Po modlitwie o godz. 20.00 zapraszamy do salki akademickiej na spotkanie w czasie którego poznamy więcej propozycji Wspólnoty z Taizé kierowanych do studentów.

 3. W czwartek 21.października - Zapraszamy na warsztaty " O szczęściu w czasie pandemii" - Czy wiesz od czego zależy Twoje szczęście? Od zdrowia, pieniędzy, ludzi? Co możesz zrobić, aby mieć więcej satysfakcji z każdego dnia? Spotkanie odbędzie się w salce akademickiej o godz. 19.00. 

 4. W sobotę 23 października zapraszamy na pieszą pielgrzymkę Pomorskim Szlakiem św. Jakuba z Oliwy do Żukowa. Zbiórka o godz. 8.00 w salce akademickiej.

 5. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/pg/naczarnej/community/

 


Odwiedź nas na Facebooku. Eucharystia "na żywo" more
ribbon