Ogłoszenia parafialne - 19 listopada

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na prace inwestycyjno - budowlane przy parafii. Oprócz spłaty ogrzewania kończymy remont toalety w domu katechetycznym. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 • W związku z trwającym dziś Światowym Dniem Ubogich prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałby kontynuować pomoc dla rodziny z Syrii w ramach akcji Rodzina Rodzinie prowadzonej przez Caritas. Można zgłaszać się w zakrystii lub biurze parafialnym.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się Msza św. w intencji ks. Józefa Zator Przytockiego – pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Dzięki Wrzeszczańskiemu Kołu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Gdańskiemu Oddziałowi Telewizji Polskiej powstał film o ks. Józefie Zator Przytockim. Premiera filmu odbędzie się jutro. Dla wszystkich chętnych będzie możliwość obejrzenia tego filmu w niedzielę 3 grudnia w kawiarni, szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

 • W najbliższą sobotę 25 listopada obędzie ósma edycja Dnia Otwartego Notariatu, w ramach której od godziny 10.00 do 16.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody 8/12 notariusze Izby Notarialnej w Gdańsku będą udzielali wszystkim zainteresowanym nieodpłatnych porad prawnych. Tegoroczny Dzień Otwarty Notariatu odbywa się pod hasłem: "Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek".

 • Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów lub lektorów na spotkanie w salce w piątek o godzinie 17.00. 

 • Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkania wspólnoty młodzieżowej Warriors of light, które odbywają się w poniedziałek o godzinie 19.30.

 • Rozpoczęliśmy roznoszenie opłatków wigilijnych. Opłatki roznoszą pracownicy parafii i starsi ministranci, osoby te mają pisemne upoważnienie. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie w kościele.

 • Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Polecamy  L’osservatore Romano, a także nasz parafialny biuletyn „Wokół Serca”, który można odebrać za dowolną ofiarę przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

 • Zapraszamy wszystkich do naszej kawiarni „Z Sercem”, która mieści się na parterze domu parafialnego. Zapraszamy na pyszne ciasto, dobre kawy i herbaty. Kawiarnia jest czynna w każdą niedzielę od 9.30 do 14.00.

Wszystkie ogłoszenia znajdują się w gablotkach i na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego
Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:
- w dzisiejszą niedzielę:

 • 19.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
 • 19.30 msza św. akademicka;

- poniedziałek (20 listopada) godz. 19.00 - kurs Alfa;
- we wtorek (21 listopada) godz. 18.00 - w ramach Caritas akademickiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;
- w środę (22 listopada) godz. 19.00 - msza święta w intencji odnalezienia swojego powołania życiowego, a po niej spotkanie z ks. Łukaszem Białkiem na temat: „Duchowość sakramentu małżeństwa” (kolejne spotkanie z cyklu „Powołanie do życia rodzinnego”);
- w czwartek (23 listopada) godz. 19.45 – spotkanie formacyjne grupy kobiet;
- w piątek (24 listopada) godz. 19.00 – modlitwa w duchu Taize i spotkanie formacyjne przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych w Bazylei.

Więcej informacji na stronie www.naczarnej.pl

Ogrzewanie kościoła

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45
ribbon