Ogłoszenia Parafialne na drugą niedzielę Wielkiego Postu 25 lutego 2024 r.

 1. Dziś w całym Kościele przezywamy niedzielę Ad Gentes, dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na rzecz Misji, serdeczne Bóg Zapłać.
 2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  • godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych w kościele,
  • godz. 17.00 – dla dzieci – w kościele,
  • godz. 19.45 – dla młodzieży i studentów w kaplicy.
 3. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, które odbywają się w niedziele w kościele o godz. 18.15. Z uczestnictwem w nabożeństwach pasyjnych wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 4. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej, przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła są wyłożone rodzinne skarbonki, które przygotowała Caritas, do których można składać w czasie wielkiego postu jałmużnę, która będzie wykorzystana na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Skarbonki będzie można przynosić do kościoła w wielkim tygodniu.
 5. W najbliższy – pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii św. i spowiedzi, z której można korzystać podczas każdej Mszy św., a dodatkowo od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będzie odprawiona o godz. 6.30 i 19.00 – połączona z procesją. Komunia św. – szczególnie dla dzieci – będzie udzielana podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
 6. W pierwszą sobotę marca zapraszamy na adorację połączoną z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, początek po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo Żywego Różańca w przyszłą niedzielę do godz. 17.45 do kościoła.
 8. Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do grobu pańskiego przy ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie ogłasza nabór do kl. 0 i kl. 1. Zapewniamy m.in. wysoki poziom edukacji, szeroką opiekę psychologiczno – pedagogiczną oraz miłą atmosferę. Zapraszamy na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się 3 marca w godz. 9.30-13.30 (ul. Pilotów 1). Jednocześnie informujemy, że od 1 września 2024 roku powstaje Katolickie Przedszkole do którego również jest już prowadzona rekrutacja. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: www.katolik.gdansk.pl.
 10. Ogłoszenia parafialne wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl, na stronie na Facebooku. Przy wyjściu z kościoła jest dostępny biuletyn Wokół Serca. Prasa katolicka dostępna jest w zakrystii, szczególnie polecamy najnowszy numer Galilei.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego „Na Czarnej”

 1. Zapraszamy na Msze św. do kaplicy na godz. 19.30. Od 19.00 możliwość spowiedzi św. Po Mszy świętej zapraszamy na Wieczór Nikodemowy.
 2. W czwartek 29 lutego rozpoczniemy cykl spotkań: Wszystko, co mam jest twoje. Spotykać będziemy się w każdy II i IV czwartek miesiąca w salce akademickiej o godz. 19.00. Temat pierwszego spotkania: Pismo Święte jako testament obietnic Boga. Nauczanie wygłosi - neuronaukowiec, dr Michał Kucewicz ze Wspólnoty Cor et Lumen Christi.
 3. W przyszłą niedzielę 3 marca w naszym duszpasterstwie rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne. "Będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz” (Rdz 28,15) - Droga Jakuba do spotkania z samym sobą, z Bogiem i z bratem. Spotykamy się codziennie do środy włącznie o godz. 19.30 na Mszy świętej z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje wygłosi biblista, ks. dr Krzysztof Grzemski.
 4. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/pg/naczarnej/community/