Ogłoszenia parafialne XXV Niedzielę zwykłą 24.09.2023 r.

  1. Dziś po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na prace remontowe – termomodernizację domu katechetycznego. Jak już ogłaszaliśmy, nasza parafia przygotowuje się do realizacji projektu termomodernizacji domu katechetycznego. Dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 1 830 000 zł. W wyniku planowanych prac zostaną ocieplone ściany i dach domu katechetycznego, wymieniona znaczna część okien, drzwi zewnętrzne, wewnętrzna instalacja ogrzewania oraz zamontowane zostaną na dachu ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty utrzymania budynku oraz emisja CO2. Całkowity koszt remontu pochłonie ponad 2 000 000 zł., dlatego wkład własny parafii do tej inwestycji wyniesie ponad 200 000 tys. Pierwsze prace rozpoczną się już w październiku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają tą inwestycję. Ofiary można też składać na parafialne konto.  https://nsjwrzeszcz.pl/kontakt

  2. W tym tygodniu rozpoczynają się katechezy przygotowujące dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w Sali nr 5 w domu katechetycznym.

  1. W najbliższą niedzielę rozpocznie się październik – miesiąc różańcowy. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30.

  1. Zapraszamy serdecznie na koncert chóru który odbędzie się w głównym kościele w niedzielę 1 Października o godzinie 16.30. Koncert ten będzie finałem 3 dniowych warsztatów Chóralna Masa Krytyczna. Kilkudziesięciu młodych chórzystów zaśpiewa przekrojowy repertuar współczesnej muzyki chóralnej a cappella kompozytorów takich jak m. in.: Jacek Sykulski, Ola Gjeilo czy Paweł Łukaszewski. Wstęp jest wolny ale podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy na koncert.

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Żywego Różańca do kościoła na godz. 18.00.

  1. Ogłoszenia parafialne wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl, na stronie na Facebooku. Przy wyjściu z kościoła jest dostępny biuletyn Wokół Serca. Prasa katolicka dostępna jest w zakrystii, szczególnie polecamy najnowszy numer biblijnego czasopisma Galilea w cenie 12 zł. W kościele jest też wyłożone bezpłatne oazowe czasopismo Blachownia.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej"

  1. W najbliższą niedzielę 1 października po wakacyjnej przerwie zapraszamy na Mszę św. akademicką do kaplicy w domu parafialnym na godz. 19.30. Od godz. 19.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Zapraszamy również na próbę diakonii muzycznej w salce akademickiej na godz. 18.30.

  1. W poniedziałek 2 października zapraszamy do Kolegiaty na Mszę św. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 pod przewodnictwem ks. abp Tadeusza Wojdy. Po Eucharystii pracowników uczelni wyższych, studentów i duszpasterzy akademickich zapraszamy na spotkanie integracyjne i poczęstunek do salki akademickiej.