Ogłoszenia parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023

 1. W niedzielę 28 maja będziemy przeżywać rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii św. przez dzieci klas czwartych. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30 w kościele. Dzieci zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w najbliższy czwartek do kościoła na godz. 17.30. Spowiedź dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
 2. Także w niedzielę 28 maja mszy o godzinie 13.00, odbędzie się w kościele koncert Naszej Matce w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego i zaproszonych gości. Usłyszymy utwory związane z pięknym miesiącem majem oraz te poświęcone naszej Matce Maryi. Plakaty są wywieszone przy wyjściu z kościoła. Po koncercie odbędzie się zbiórka na rzecz Pomorskiego hospicjum dla dzieci. Wstęp na koncert jest wolny.
 3. Do środy włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.30.
 4. Od czwartku rozpoczyna się czerwiec, nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.30.
 5. W poniedziałek 29 maja będziemy przeżywać tradycyjny drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy na Msze św. według porządku tygodniowego.
 6. W  sobotę 3 czerwca święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin Filip Gobis. Uroczystość odbędzie się w katedrze Oliwskiej podczas Mszy św. o godz. 10.00. ks. Filip odprawi w naszej parafii swoją pierwszą – prymicyjną Mszę św. w najbliższą niedzielę 4 czerwca o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy na te uroczystości.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.30. W czwartek przypada też święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii św. i spowiedzi, z której można korzystać podczas każdej Mszy św., a dodatkowo od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będzie odprawiona o godz. 6.30 i 19.00 – połączona z procesją. Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
 9. W pierwszą sobotę maja zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączoną z adoracją w kościele, początek po Mszy św. o godz. 7.00.
 10. Ogłoszenia parafialne wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl, na stronie na Facebooku, a także w biuletynie Wokół Serca. Prasa katolicka dostępna w zakrystii.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

 1. Zapraszamy na Mszę św. Akademicką do kaplicy w domu parafialnym dzisiaj o godz. 19.30. Od godz. 19.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Zapraszamy również na próbę grupy muzycznej w salce akademickiej o godz. 18.15.
 2. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego „Na Czarnej” można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku.